lǿmendi

lemen
Sjå også lǿmendeår.

Lǿmendí æ fæle ti' å níste.

Ubunden form eintal
lǿmendi
Bunden form eintal
lǿmendi
Dativ eintal
lǿmendæ
Ubunden form fleirtal
lǿmendi
Bunden form fleirtal
lǿmendí
Dativ fleirtal
lǿmendó
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Emne
Dyr
Innlese av
Svein Jore (2005)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa
Info for innlogget bruker:
Korrekturlese av: Svein Jore (30.01.2009) Id fra gammelt system: 926

Lǿmendi
Lǿmendi photo_camera Sigurd Brokke (03.10.2014)
Intern kommentar: