fisl

innynding
Sjå også fisle, fislen og fisletút'e.

Tarjær va' a fælt fisl, 'u gjåre seg ti' for å få fòrdéla.

Ubunden form eintal
fisl
Bunden form eintal
fisli
Dativ eintal
fislæ
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Emne
Personlege eigenskapar
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde (fritekst):
Jon B. Rysstad
Registrert av:
Sigurd Brokke (30.10.2008)
Oppdatert av:
Bjørgulv Holen (05.11.2008)
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (09.03.2022)
Id fra gammalt system:
8223