yfsedryp

takdrypp Sjå også: takdròpi.

An kan inkji sitje i yfsedrypæ.

Ubunden form eintal
yfsedryp
Bunden form eintal
yfsedrypi
Dativ eintal
yfsedrypæ
Ubunden form fleirtal
yfsedryp
Bunden form fleirtal
yfsedrypí
Dativ fleirtal
yfsedrypó
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Emne
Anna
Innlese av
Knut K. Homme (2006)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Knut K. Homme
Registrert av:
Svein Jore (18.09.2004)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (27.03.2006)
Oppdatert av:
Bjørgulv Holen (23.04.2010)
Id fra gammalt system:
1489