1. få
2. skaffe

1. Du stǿgje deg, fyngje du 'an, å fyngje du 'an, tǿkje du 'an (gammal regle med konjunktiv-former av stande seg (stǿgje seg), få (fyngje) og take (tǿkje))
2. Vi' du âv å få mi nåkå kardús?

Infinitiv
Presens eintal
fær
Presens fleirtal
Preteritum eintal
fekk
Preteritum fleirtal
finge
Perfektum eintal
fengje
Imperativ eintal
få!
Imperativ fleirtal
fåi!
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa w_footnote_wordVerb_3

Info for innlogga brukar:
 
Registrert av:
Svein Jore (02.11.2004)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (30.01.2019)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (30.01.2019)
Id fra gammalt system:
3297