tili

golv
Sjå også tilefille og tiletæpi.

Det va' 'kji så jamt da tvóg'e tilí førr' i tí'inn.

Ubunden form eintal
tili
Bunden form eintal
tili
Dativ eintal
tilæ
Ubunden form fleirtal
tili
Bunden form fleirtal
tilí
Dativ fleirtal
tiló
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Emne
Hus
Innlese av
Knut K. Homme (2007)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Sigurd Brokke
Registrert av:
Svein Jore (21.09.2004)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (11.10.2006)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (11.10.2006)
Id fra gammalt system:
1646