eiskjei

knivslire
Sjå også eiskjeinív'e og nív'e.

Eiskjeií æ ti' å have níven í. Ånund ha' an eiskjeinív'e vént útskòrí eiskjei.

Ubunden form eintal
eiskjei
Bunden form eintal
eiskjeií
Dativ eintal
eiskjeiinn
Ubunden form fleirtal
eiskjeii
Bunden form fleirtal
eiskjeiin
Dativ fleirtal
eiskjeió
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Hokjønn
Emne
Reiskap
Innlese av
Svein Jore (2005)
Innlese dialekt
Vallemål
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Registrert av:
Svein Jore (07.09.2004)
Korrekturlese av:
Svein Jore (07.02.2005)
Oppdatert av:
Svein Jore (01.10.2005)
Id fra gammalt system:
1009