ti'måte

tilpasse

An lýt ti'måte klæí godt sku' da vare lagelège å bramelège.

Infinitiv
ti'måte
Presens eintal
ti'måtar
Presens fleirtal
ti'måte
Preteritum eintal
ti'måta
Preteritum fleirtal
ti'måta
Perfektum eintal
ti'måta
Perfektum fleirtal
ti'måta
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Klede og sko , Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (04.05.2022)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (04.05.2022)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (04.05.2022)