tvílæsingji

lås med to låseboltar (heimesmía)

An tvílæsingji æ verre få opp forotta lykjili.

Ubunden form eintal
tvílæsingji
Bunden form eintal
tvílæsingjen
Dativ eintal
tvílæsingjæ
Ubunden form fleirtal
tvílæsinga
Bunden form fleirtal
tvílæsingan
Dativ fleirtal
tvílæsingó
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Hankjønn
Emne
Reiskap
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (17.06.2020)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (17.06.2020)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (17.06.2020)