samsyskjin

sysken med same mor og far

Dei æ samsyskjin, men mi våre 'kji kå håvsyskjin.

Ubunden form fleirtal
samsyskjin
Bunden form fleirtal
samsyskjiní
Dativ fleirtal
samsyskjinó
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (20.05.2020)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (20.05.2020)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (20.05.2020)