eista (V)

testiklar

Det æ vóndt vare spend'e i eista.

Ubunden form eintal
eista
Bunden form eintal
eista
Dativ eintal
eista
Ubunden form fleirtal
eistu
Bunden form fleirtal
eistun
Dativ fleirtal
eistó
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Vallemål / Hylestadmål
Vallemål
Emne
Kropp og helse (menneske)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Knut K. Homme
Registrert av:
Sigurd Brokke (28.10.2020)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (28.10.2020)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (28.10.2020)