ætteriv

lyte eller negativ eigenskap som er arveleg 

Tóre ha' a ætteriv, det va' nåkå mat'e 'u inkji tóldi.

Ubunden form eintal
ætteriv
Bunden form eintal
ætterivi
Dativ eintal
ætterivæ
Ubunden form fleirtal
ætteriv
Bunden form fleirtal
ætteriví
Dativ fleirtal
ætterivó
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Emne
Personlege eigenskapar
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (16.09.2020)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (16.09.2020)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (16.09.2020)