tvítekle

tvikjønna kar eller kvinne
Sjå også rø̀n, tvítǿlingji, tvítóla, tvítutla

'Er æ inkji mange som kunn' kaddast tvíteklu.

Ubunden form eintal
tvítekle
Bunden form eintal
tvíteklâ
Dativ eintal
tvíteklunn
Ubunden form fleirtal
tvíteklu
Bunden form fleirtal
tvíteklun
Dativ fleirtal
tvítekló
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Hokjønn
Emne
Personlege eigenskapar
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Registrert av:
Sigurd Brokke (04.02.2010)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (20.01.2018)
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (07.10.2020)
Id fra gammalt system:
8989