frækjèr

kjer med frøkorn

Du må alli tǿme frækjèri i vårknípunn.

Ubunden form eintal
frækjèr
Bunden form eintal
frækjèri
Dativ eintal
frækjèræ
Ubunden form fleirtal
frækjèr
Bunden form fleirtal
frækjèrí
Dativ fleirtal
frækjèró
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Olav O. Holen
Registrert av:
Sigurd Brokke (03.12.2009)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (11.10.2017)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (11.10.2017)
Id fra gammalt system:
8892