fible

logre med halen

Hundan fible mæ ròvunn fysst da æ glae å mǿte húsens fókk.

Infinitiv
fible
Presens eintal
fiblar
Presens fleirtal
fible
Preteritum eintal
fibla
Preteritum fleirtal
fibla
Perfektum eintal
fibla
Imperativ eintal
fibl!
Imperativ fleirtal
fibli!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Intransitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
Innlese av
Olav T. Åkre (2008)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Knut K. Homme
Registrert av:
Svein Jore (26.09.2005)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (02.05.2007)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (02.05.2007)
Id fra gammalt system:
5385
Intern kommentar:
Tyding 2?: er i aktivitet, men får gjort lite fornuftig