dible

logre; berre inste delen av halen

Lombí dibla mæ róvunn fysst da suge. Saui som fljúge, dible au mæ róvunn.

Infinitiv
dible
Presens eintal
diblar
Presens fleirtal
dible
Preteritum eintal
dibla
Preteritum fleirtal
dibla
Perfektum eintal
dibla
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Intransitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
Innlese av
Olav T. Åkre (2008)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Knut K. Homme
Registrert av:
Svein Jore (23.10.2004)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (02.05.2007)
Oppdatert av:
Bjørgulv Holen (07.10.2008)
Id fra gammalt system:
2992