tvígjýve

lafta bu med lafta skiljevegg / skiljevegger mellom to rom

Det æ 'kji så vanelegt mæ tvígjývu på heiinn.

Ubunden form eintal
tvígjýve
Bunden form eintal
tvígjývâ
Dativ eintal
tvígjývunn
Ubunden form fleirtal
tvígjývu
Bunden form fleirtal
tvígjývun
Dativ fleirtal
tvígjývó
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Hokjønn
Emne
Hus
Innlese av
Gunhild Espetveit (2011)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Knut K. Homme
Registrert av:
Sigurd Brokke (02.03.2005)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (22.11.2011)
Oppdatert av:
Jon Kjelleberg (20.06.2016)
Id fra gammalt system:
4739
Intern kommentar:
JK 20.6.16. BKR skriver: "No kjem tvijyva" sa ein mann i Valle, det kom ein kombinera vare - og fokkebi etter vegjen.l