stampekjinne

stavkinne
Sjå også stavkjinne, kjinnestav'e og sveivekjinne.

Rjómen i stampekjinnunn stampa an mæ an kjinnestav'e.

Ubunden form eintal
stampekjinne
Bunden form eintal
stampekjinnâ
Dativ eintal
stampekjinnunn
Ubunden form fleirtal
stampekjinnu
Bunden form fleirtal
stampekjinnun
Dativ fleirtal
stampekjinnó
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Hokjønn
Emne
Hus
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Olav T. Åkre
Registrert av:
Svein Jore (27.09.2004)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (08.03.2017)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (08.03.2017)
Id fra gammalt system:
1982