hakkrí

munnhoggeri

"Eg kjæm'e barre i hakkrí mæ presten", sa tussen. Det varte alli kå hakkrí fysst Úv'e å Orm'e mǿttest.

Ubunden form eintal
hakkrí
Bunden form eintal
hakkríi
Dativ eintal
hakkríæ
Ubunden form fleirtal
hakkrí
Bunden form fleirtal
hakkríí
Dativ fleirtal
hakkríó
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Jon Kjelleberg (18.07.2015)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (15.12.2016)
Oppdatert av:
Knut K. Homme (15.12.2016)
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (16.12.2020)
Id fra gammalt system:
12982
Intern kommentar:
KKH: Det varte alli kå hakkrí fysst Úv'e å Orm'e møttest.