fjúskr

uryddig, tvas

Håri 'ass va' i eitt fjúskr.

Ubunden form eintal
fjúskr
Bunden form eintal
fjúskri
Dativ eintal
fjúskræ
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Substantiv
Kjønn
Inkjekjønn
Emne
Kropp og helse (menneske)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Gyro T. Homme / Knut K. Homme
Registrert av:
Sigurd Brokke (15.09.2012)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (13.09.2017)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (13.09.2017)
Id fra gammalt system:
11157