mæte

verdsetje, setje pris på

Det æ 'kji kå húsens fókk som mæte æ Tóre.

Infinitiv
mæte
Presens eintal
mæter
Presens fleirtal
mæte
Preteritum eintal
mætte
Preteritum fleirtal
mætte
Perfektum eintal
mætt
Perfektum fleirtal
mæt
Imperativ eintal
mæt!
Imperativ fleirtal
mæti!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa w_footnote_wordVerb_ 2

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (04.12.2019)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (04.12.2019)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke