knurkle

gråte ørlite grann

Tídt tar det 'kji vère så mykji gali førr'ell båni knurklar.

Infinitiv
knurkle
Presens eintal
knurklar
Presens fleirtal
knurkle
Preteritum eintal
knurkla
Preteritum fleirtal
knurkla
Perfektum eintal
knurkla
Perfektum fleirtal
knurkla
Imperativ eintal
knurkl!
Imperativ fleirtal
knurkli!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Personlege eigenskapar
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (27.04.2019)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (01.05.2019)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke