kjinkse

kaste med hovudet (om folk og hest)

Tòróv kjinksa då 'an vann ryggjetakji. Anlaug kjinksa fælt då 'u fekk att'e den filne reikneprǿvâ.

Infinitiv
kjinkse
Presens eintal
kjinksar
Presens fleirtal
kjinkse
Preteritum eintal
kjinksa
Preteritum fleirtal
kjinksa
Perfektum eintal
kjinksa
Perfektum fleirtal
kjinksa
Imperativ eintal
kjinks!
Imperativ fleirtal
kjinksi!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Intransitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Personlege eigenskapar , Dyr
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (12.09.2019)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (18.09.2019)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke