hyske

hjelpe nokon med å kome opp på td eit høylass

Eg kjæm'e alli opp på den høystakkjen uttast da hyske mi.

Infinitiv
hyske
Presens eintal
hyskar
Presens fleirtal
hyska
Preteritum eintal
hyska
Preteritum fleirtal
hyska
Perfektum eintal
hyska
Perfektum fleirtal
hyska
Imperativ eintal
hysk!
Imperativ fleirtal
hyskji!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (20.10.2021)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (20.10.2021)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (20.10.2021)
Intern kommentar:
SB: Me er litt usikre på om bokstav nr 2 skal ha aksent mot høgre eller ikkje.