hæ'bǿte

bøte hælen

Hèv' du hæ'bǿtt laddan mí, Mamme?

Infinitiv
hæ'bǿte
Presens eintal
hæ'bǿter
Presens fleirtal
hæ'bǿte
Preteritum eintal
hæ'bǿtte
Preteritum fleirtal
hæ'bǿtte
Perfektum eintal
hæ'bǿtt
Perfektum fleirtal
hæ'bǿtt
Imperativ eintal
hæ'bǿt!
Imperativ fleirtal
hæ'bǿti!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna , Klede og sko
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (15.06.2019)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (20.09.2019)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke