flækte

drive ap med, geipe, le spottande

Det va' mange som flækta å lóge då Såvi sa 'an vill' var órdfǿrari.

Infinitiv
flækte
Presens eintal
flæktar
Presens fleirtal
flækte
Preteritum eintal
flækta
Preteritum fleirtal
flækta
Perfektum eintal
flækta
Imperativ eintal
flækt!
Imperativ fleirtal
flækti!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Intransitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Olav O. Holen
Registrert av:
Sigurd Brokke (03.12.2009)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (09.02.2011)
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (09.06.2021)
Id fra gammalt system:
8899