eipikke

slå eihendig på mineboret (både snu og slå, åleine)

An kan var' nøydd'e ti' eipikke fysst an inkji hève aire ti' hjelpis.

Infinitiv
eipikke
Presens eintal
eipikkar
Presens fleirtal
eipikke
Preteritum eintal
eipikka
Preteritum fleirtal
eipikka
Perfektum eintal
eipikka
Imperativ eintal
eipikk!
Imperativ fleirtal
eipikkji!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Intransitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Arbeid
Innlese av
Sigurd Brokke (2014)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Olav O. Holen
Registrert av:
Bjørgulv Holen (27.07.2007)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (14.05.2014)
Oppdatert av:
Bjørgulv Holen (06.10.2014)
Id fra gammalt system:
6872