teie si

teie seg, ikkje seie noko (seiemåten "tigg di!" er strengare enn "tei di!")
Sjå også teie og teiål'e.

Tiggji dikkå, bonn, så dei vaksne få tale! Ha' du vilt tagt di, så ha' eg fengje sòvi. Det æ 'kji létt å teie si itt an sér úrett'e.

Infinitiv
teie si
Presens eintal
teier si
Presens fleirtal
teie sikkå
Preteritum eintal
tagde si
Preteritum fleirtal
tagde sikkå
Perfektum eintal
tagt si
Perfektum fleirtal
tagt sikkå
Imperativ eintal
tei di / tigg di!
Imperativ fleirtal
teii dikkå / tiggji dikkå!
Registrerings­grunn
Spesiell bøying
Ordklasse
Verb
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
Innlese av
Knut K. Homme (2011)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Sigurd Brokke
Registrert av:
Svein Jore (28.11.2004)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (16.03.2011)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (16.03.2011)
Id fra gammalt system:
3617