féle

1. mangle, sakne
2. vere sjuk, ufrisk
3. spele på fele Imperativform vert berre bruka til tyding 3.
4. mangle (om klokketid)

1. Eg félar barre tvei saui, å trjú lomb.
2. 'An måtte féle nåkå, for 'an vann mest'e alli gange.
3. Andrés va' gó'e ti' féle.
4. Klokka félar a kórtér på sjau. Det félar tvau minutt på tvó.

Infinitiv
féle
Presens eintal
félar
Presens fleirtal
féle
Preteritum eintal
féla
Preteritum fleirtal
féla
Perfektum eintal
féla
Imperativ eintal
fél!
Imperativ fleirtal
féli!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
Innlese av
Olav T. Åkre (2008)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Olav T. Åkre
Registrert av:
Svein Jore (10.10.2004)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (02.05.2007)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (03.05.2017)
Id fra gammalt system:
2408
Intern kommentar:
3. BR: An féla for ålvòra frå an va 10 år.
Kjistili
Kjistili photo_camera Sigurd Brokke (21.09.2014)
Intern kommentar: Fotografert i Nordi-Brokke hjå Sigurd Brokke.