fýe

fylgje
Sjå fýast.

Eg ska' fýe di ive vègjen.

Infinitiv
fýe
Presens eintal
fýer
Presens fleirtal
fýe
Preteritum eintal
fýgde
Preteritum fleirtal
fýgde
Perfektum eintal
fýgt
Imperativ eintal
fýg!
Imperativ fleirtal
fýgji!
Registrerings­grunn
Annan skrivemåte / uttale
Ordklasse
Verb
Styrer dativ
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa Grunn for registrering: Ordet har spesiell bøying i høve til nynorsk

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Sigurd Brokke
Registrert av:
Svein Jore (02.10.2004)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (25.10.2017)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (25.10.2017)
Id fra gammalt system:
2249