fåast

få kvarandre (i kjærleikslivet)

Da måtte alli fåast, forellí våre imót.

Infinitiv
fåast
Presens fleirtal
fåast
Preteritum fleirtal
fingest
Perfektum fleirtal
fengjest
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (01.02.2019)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (02.10.2019)
Id fra gammalt system:
15737