doktére

lækje, kurere

Kjæm'e du ti' mi så ska' eg doktére deg!

Infinitiv
doktére
Presens eintal
doktérar
Presens fleirtal
doktére
Preteritum eintal
doktéra
Preteritum fleirtal
doktéra
Perfektum eintal
doktéra
Imperativ eintal
doktér!
Imperativ fleirtal
doktéri!
Registrerings­grunn
Annleis bruk / tyding
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Arbeid
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Sigurd Brokke (10.03.2018)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (27.05.2020)
Id fra gammalt system:
15073