ǿrte

gjere ein person sinna
Sjå også ǿrtast.

Èg å Anne kåme inkji ti', 'u æ så fæl ti' å ǿrte meg.

Infinitiv
ǿrte
Presens eintal
ǿrter
Presens fleirtal
ǿrte
Preteritum eintal
ǿrte
Preteritum fleirtal
ǿrte
Perfektum eintal
ǿrt
Imperativ eintal
ǿrt!
Imperativ fleirtal
ǿrti!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
Innlese av
Knut K. Homme (2006)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Sigurd Brokke
Registrert av:
Svein Jore (18.09.2004)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (27.03.2006)
Oppdatert av:
Jon Kjelleberg (17.06.2018)
Id fra gammalt system:
1481
Intern kommentar:
JK 17.6.18. BKR skriver: De va alli ko godt i o, fysst ann inkje vart ørte.