ývast

terge, tergast

Di mòge 'kji ývast mæ stúten, 'an kan vare mannvónd'e.

Infinitiv
ývast
Presens eintal
ývest
Presens fleirtal
ývast
Preteritum eintal
ývdest
Preteritum fleirtal
ývdest
Perfektum eintal
ývst
Imperativ eintal
ývast!
Imperativ fleirtal
ývast!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Jon Kjelleberg (14.01.2016)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (18.06.2018)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (18.06.2018)
Id fra gammalt system:
13566