matfǿre

ete

Det varte hågt nón førr'ell mi finge matfǿre åkkå. Eg hèv' vorte så tannlaus'e at eg hèv' vóndt for å matfǿre meg.

Infinitiv
matfǿre
Presens eintal
matfǿrer
Presens fleirtal
matfǿre
Preteritum eintal
matfǿre
Preteritum fleirtal
matfǿre
Perfektum eintal
matfǿrt
Perfektum fleirtal
matfǿrt
Imperativ eintal
matfǿr!
Imperativ fleirtal
matfǿri!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Bøying
Lint verb
Emne
Mat og drikke
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa w_footnote_wordVerb_ 2

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Jon Kjelleberg (21.04.2015)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (22.08.2019)
Oppdatert av:
Jon Kjelleberg
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (25.09.2019)
Id fra gammalt system:
12799