forsvòre

1. svare feil
2. verje, forsvare

1. Eg forsvòra meg, så eg greidde alli prǿvâ.
2. Eirik varte tèkjen 'å, å 'an greidde alli forsvòre seg.

Infinitiv
forsvòre
Presens eintal
forsvòrar
Presens fleirtal
forsvòre
Preteritum eintal
forsvòra
Preteritum fleirtal
forsvòra
Perfektum eintal
forsvòra
Perfektum fleirtal
forsvòr
Imperativ eintal
forsvòr!
Imperativ fleirtal
forsvòri!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Transitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Jon Kjelleberg (15.04.2015)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (25.11.2020)
Oppdatert av:
Jon Kjelleberg
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (25.11.2020)
Id fra gammalt system:
12732