setje âv

ta lam og kje frå mødrene og setje dei på eige beite

Nò hav' mi sett âv lombí 'pi vodden, å kjéí út'å Kjéøyne.

Infinitiv
setje âv
Presens eintal
sèt'e âv
Presens fleirtal
setje âv
Preteritum eintal
sette âv
Preteritum fleirtal
sette âv
Perfektum eintal
sett âv
Imperativ eintal
sèt âv!
Imperativ fleirtal
setji âv!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Uttrykk
Emne
Gamle skikkar
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Bergit Kjetilsdotter Rike
Registrert av:
Jon Kjelleberg (03.11.2014)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (26.09.2018)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (26.09.2018)
Id fra gammalt system:
12380