imne ti'

1. vekse til, teikne til
2. lage delane ferdig (td eit bord, klede, sylv)

Infinitiv
imne ti'
Presens eintal
imnar ti'
Presens fleirtal
imne ti'
Preteritum eintal
imna ti'
Preteritum fleirtal
imna ti'
Perfektum eintal
imna ti'
Imperativ eintal
imn ti'!
Imperativ fleirtal
imni ti'!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Uttrykk
Emne
Kropp og helse (menneske) , Personlege eigenskapar
close Uttrykket er ikkje ferdig utfylt eller korrekturlese, og eventuell forklåring og døme er ikkje endeleg godkjende av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Olav O. Holen
Registrert av:
Sigurd Brokke (08.02.2014)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (30.05.2018)
Id fra gammalt system:
11962
Intern kommentar:
SB: 2: BKR.