gjère âv

1. verte ferdig
2. forleggje

1. Mi hav' gjårt det âv no.
2. Kòr' hèv eg gjårt âv håmåræ?

Infinitiv
gjère âv
Presens eintal
gjère âv
Presens fleirtal
gjère âv
Preteritum eintal
gjåre âv
Preteritum fleirtal
gjåre âv
Perfektum eintal
gjårt âv
Imperativ eintal
gjèr âv!
Imperativ fleirtal
gjèri âv!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Uttrykk
Emne
Reiskap
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Dreng Å. Tveiten / Gerd Mosdøl / G.B. Holen
Registrert av:
Sigurd Brokke (08.03.2013)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (25.10.2017)
Oppdatert av:
Jon Kjelleberg (08.02.2019)
Id fra gammalt system:
11467
Intern kommentar:
KKH: Nytt uttrykk? Kóri hév' eg gjårt av dei gó'e håmåræ mí? JK 08.02.19 BKR skriver: " No ha dei gjårt det av = um nokon som ska gjifte seg. Det varte avgjårt då. Kore tru dei have gjårt av ljågreio mi?"