starvle

gå ustøtt og vaklande

Det va' mæden Targjær starvla å gjekk, sò tròta va' 'u.

Infinitiv
starvle
Presens eintal
starvlar
Presens fleirtal
starvle
Preteritum eintal
starvla
Preteritum fleirtal
starvla
Perfektum eintal
starvla
Imperativ eintal
starvl!
Imperativ fleirtal
starvli!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Emne
Kropp og helse (menneske)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Olav O. Holen
Registrert av:
Sigurd Brokke (06.10.2012)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (23.01.2019)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (23.01.2019)
Id fra gammalt system:
11201