fate ti'

bøte, reparere

No hèv' eg fata ti' desse leistan fyre deg.

Infinitiv
fate ti'
Presens eintal
fatar ti'
Presens fleirtal
fate ti'
Preteritum eintal
fata ti'
Preteritum fleirtal
fata ti'
Perfektum eintal
fata ti'
Imperativ eintal
fat ti'!
Imperativ fleirtal
fati ti'!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Uttrykk
Emne
Klede og sko
Innlese av
Jon Kjelleberg (2017)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Gyro T. Homme / Knut K. Homme
Registrert av:
Sigurd Brokke (15.09.2012)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (25.01.2017)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (25.01.2017)
Id fra gammalt system:
11155