mugge ihóp

fylle inn i løa høy som er for rått

Mi måge 'kji mugge ihóp så mykji at det tèk'e hiti.

Infinitiv
mugge ihóp
Presens eintal
muggar ihóp
Presens fleirtal
mugge ihóp
Preteritum eintal
mugga ihóp
Preteritum fleirtal
mugga ihóp
Perfektum eintal
mugga ihóp
Imperativ eintal
mugg ihóp!
Imperativ fleirtal
muggji ihóp!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Uttrykk
Emne
Anna
close Uttrykket er ikkje ferdig utfylt eller korrekturlese, og eventuell forklåring og døme er ikkje endeleg godkjende av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Gyro T. Homme / Knut K. Homme
Registrert av:
Sigurd Brokke (28.08.2012)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Id fra gammalt system:
11053