semske seg ti'

slite, streve

Å ja, Eivind lýt semske seg ti', mørks imidjom.

Infinitiv
semske seg ti'
Presens eintal
semskar seg ti'
Presens fleirtal
semske sikkå ti'
Preteritum eintal
semska seg ti'
Preteritum fleirtal
semska sikkå ti'
Perfektum eintal
semska seg ti'
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Uttrykk
Emne
Personlege eigenskapar
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Gyro T. Homme / Knut K. Homme
Registrert av:
Sigurd Brokke (24.08.2012)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (26.09.2018)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (26.09.2018)
Id fra gammalt system:
11024