have ti'

få nokon til å gjere eit eller anna

Ko kunn mi hav' 'an ti', denné drengjen? Eg ska have gúten ti' fýe di mæ sekkjæ.

Infinitiv
have ti'
Presens eintal
hève ti'
Presens fleirtal
have ti'
Preteritum eintal
ha' ti'
Preteritum fleirtal
ha' ti'
Perfektum eintal
havt ti'
Imperativ eintal
hav' ti'!
Imperativ fleirtal
havi ti'!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Uttrykk
Emne
Anna
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Olav O. Holen
Registrert av:
Sigurd Brokke (08.10.2011)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (08.10.2011)
Id fra gammalt system:
10405