jókle

tyggje forsiktig og seint td fordi ein har dårlege tenner

Svålaug jókla å åt lengji førr'ell 'u va' færig.

Infinitiv
jókle
Presens eintal
jóklar
Presens fleirtal
jókle
Preteritum eintal
jókla
Preteritum fleirtal
jókla
Perfektum eintal
jókla
Imperativ eintal
jókl!
Imperativ fleirtal
jókli!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Intransitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Mat og drikke , Kropp og helse (menneske)
Innlese av
Knut K. Homme (2013)
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Tarald Nomeland
Registrert av:
Sigurd Brokke (21.05.2011)
Korrekturlese av:
Sigurd Brokke (24.04.2013)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke (24.04.2013)
Id fra gammalt system:
10128
Intern kommentar:
GTH/KKH: Ete seint og tvogli, t.d. fordi ein hev filne tennar.