hólske

glefse i seg mat eller drikke, vere grådig

'U hólska í seg, så det va' nóg lengji si 'u ha' sétt mat'e. Det va' kalleg som 'an hólska ti' si.

Infinitiv
hólske
Presens eintal
hólskar
Presens fleirtal
hólske
Preteritum eintal
hólska
Preteritum fleirtal
hólska
Perfektum eintal
hólska
Imperativ eintal
hólsk!
Imperativ fleirtal
hólskji!
Registrerings­grunn
Dialektord / uttrykk
Ordklasse
Verb
Transitivitet
Intransitivt
Bøying
Lint verb
Emne
Mat og drikke
check Dette uttrykket er godkjent, korrekturlese og utfylt i alle former av Talemålsgruppa

Info for innlogga brukar:
 
Kjelde:
Tarald Nomeland
Registrert av:
Sigurd Brokke (28.04.2011)
Oppdatert av:
Sigurd Brokke
Oppdatert av (ny):
Sigurd Brokke (06.05.2020)
Id fra gammalt system:
10051
Intern kommentar:
SB: JK: vere grådig.